На экраны выходит долгожданная картина "Дике поле": 10 интересных фактов о фильме

В украинский прокат выходит картина Ярослава Лодыгина по мотивам романа "Ворошиловград" Сергея Жадана

tochka.net
tochka.net
автор
5 ноября 2018, 18:26
Рекомендации
Дике поле © Пресс-служба

8 ноября в украинский прокат выходит картина Ярослава Лодыгина "Дике поле". Лента снята по мотивам бестселлера Сергея Жадана "Ворошиловград" (2010 год). В 2014 году книга признана лучшим украинским романом десятилетия по версии литературной премии ВВС Украина. Продюсер картины - Владимир Яценко.

По сюжету, Герман вынужден вернуться в свой родной городок на Донбассе. Его старший брат исчез, и теперь герою придется защитить семейный бизнес - старую бензоколонку. Вместе с ней - друзей детства и любовь в борьбе против тех, кто захватывает кусок за куском землю, превращая ее в кукурузные поля и железную дорогу, которая никуда не ведет. Чем закончится это ироническое и полное приключений путешествие через Дикое Поле?


 • 10 интересных фактов о фильме:

 1. Как мы писали выше, украинский приключенческий экшн "Дике Поле" был снят режиссером Ярославом Лодыгиным по мотивам романа "Ворошиловград" Сергея Жадана. Так вот, Сергей Жадан также выступил соавтором сценария к фильму и даже сыграл в нем эпизодическую роль.

В якийсь момент прийшло відчуття, що треба розмежувати книгу і фільм, і ми знайшли назву "Дике Поле", розуміючи, що це найбільш ємна характеристика того, що ти відчуваєш, перебуваючи там. Адже майже третина України - степова зона, яка історично мала назву Дике поле. Так його називали латиною, так його називали в Польщі, так його знали за часів Середньовіччя. І з таким же відчуттям дикого поля ми живемо й сьогодні. І те, як зараз виглядають ці місця, дух, характер, причини, чому все саме так, - точно такі ж, як були в ті часи, коли ця назва тільки з'явилася. Так ми відчули, і зрозуміли, що маємо право сказати: "Так, це - "Дике Поле"
рассказывает режиссер фильма Ярослав Лодигин.

Дике поле
Дике поле © Пресс-служба

 1. "Дике Поле" - фильм-дебютант и фильм дебютантов. Для Сергея Жадана - это первая экранизация его романа, для Ярослава Лодыгина - первый режиссерский опыт в полном метре, а для Владимира Яценко - первая продюсерская попытка в полнометражном кино. Для исполнителя главной роли Олега Москаленко и Русланы Хазиповой, которая сыграла Олю, - это дебют на широком экране. А еще это актерский дебют для жителей Старобельска, которых привлекли к съемкам в фильме.

Я люблю братів Коенів, для мене вони свого роду орієнтир. Якщо в нас вийде зробити, щоб темпоритмічно серйозні драматичні події поєднувалися з іронічними, я буду щасливий
комментирует режиссер Ярослав Лодыгин.

Чому я взявся за це кіно? Коли я прочитав книгу в 2015 році, було дуже цікаво, тому що це ті конотації, які ніхто не закладав в неї в 2010. Але те, як вони збігаються і виглядають зараз – це просто неймовірно
рассказывает продюсер Владимир Яценко.

Дике поле
Дике поле © Пресс-служба

 1. Старобельск, где летом 2017 проходили съемки основных сцен, - родной город Сергея Жадана. Природа, пейзажи, люди и их истории - заложены в основу культового романа "Ворошиловград" и сценария фильма.

Сергій Жадан дуже буквально описував локації в своєму романі: "Ось річка Айдар, далі - пагорб, заправка, а за нею - вишка". Ми намагалися все зробити максимально достовірно, хоча це було непросто
рассказывает продюсер проекта Владимир Яценко.

 1. Режиссер Ярослав Лодыгин и главный герой ленты Герман закончили один и тот же вуз, один и тот же факультет - исторический в Харьковском университете. Кроме того, красная клетчатая рубашка, которую носит Герман в кино - это рубашка Ярослава Лодыгина.

Дике поле
Дике поле © Пресс-служба

 1. Работа над фильмом длилась 7 лет, а съемочный период - 2 месяца.
 2. Было написано 13 вариантов сценария.
 3. 7 месяцев продолжался кастинг на исполнителя главной роли - Германа. Всего же для фильма было проведено 7000 актерских проб.

На пробах ми подивились понад 150 Германів, якщо точно згадаю, то 178. На кожну пару акторів йшло по півтори години. Можна помножити 178 Германів на півтори години, і ця цифра буде тільки по роботі над пошуком головного героя. Найскладніше було знайти головних героїв, тому що ми їх ідеалізували, весь час хотіли щось ще, потім — ще щось. І ось наш головний герой — Олег Москаленко. Ми викликали його на кастинг п’ять разів. Те ж саме з головною героїнею
вспоминает кастинг-директор Павел Макарченко.

Дике поле
Дике поле © Пресс-служба

Роман "Ворошиловград" часто критикують за те, що жіночі персонажі дуже умовні й схематичні. Але я з цим не погоджуюсь. Насправді, саме жінки – це те, що рухає головного героя книги та фільму Германа уперед. Це те, що спонукає його йти до своєї мети. І найбільший провідник у цьому плані – це Оля. Коли я думав, хто ж зможе її зіграти, мені дуже хотілось, щоб ця людина не тільки підходила Герману, але й щоб вона була дуже цікавою, самодостатньою і з гумором. А Руся – нескінченно самоіронічна, вона не боїться здатися смішною і бути смішною, викликати у людей посмішку. І саме в цьому її сексуальність, її харизма. Тому, коли ми зрозуміли, що саме вона буде грати Олю, я дуже зрадів. Руся була камертоном нашого знімального майданчика і невичерпним джерелом посмішок для всіх. Знаю, що вже після перших тестів і скринінгів їй почали пропонувати ролі різні українські режисери. А коли вийде наш фільм, впевнений, що Русю зватимуть всюди грати тільки головні ролі
режиссер про Руслану Хазипову.

Дике поле
Дике поле © Пресс-служба

 1. Зато исполнителя роли Кочи выбрали без проб - Ярослав Лодыгин еще на этапе работы над сценарием хотел, чтобы роль Кочи исполнил актер Владимир Ямненко. Также без проб утвердили Алексея Горбунова, сыгравшего роль Пастора.

Вова – мій улюблений український актор ще з часів, коли я був зовсім малий. Пам’ятаєте, по телевізору йшла програма "Золотий гусак", там де вони сиділи за столом, і жартували. А моя мама знала, що мені найбільше подобається Вова, тому коли наступала його черга анекдоти розказувати, вона завжди мене кликала. І ось, пам’ятаю як Вова прийшов на проби, а я вже знав, я дуже давно знав, що лише він має грати Кочу, ніяких варіантів більше не може бути. Бо коли я прочитав книжку, то зрозумів, що є лише один актор, який може це зробити. Так от, Вова прийшов на проби, він трохи нервував, бо це ж відповідальна мить і все таке, а я його відвів убік і кажу: "Вова, я тебе не пробую, ми пробуємо зараз Германа, а тебе я давно затвердив". Тоді Вова, звичайно, розслабився і почав отримувати задоволення. І ось таке задоволення він отримує увесь наш фільм, тож мені дуже хочеться, щоб ви скоріше побачили неймовірну роботу, яку Вова зробив
Ярослав Лодигин.

Дике поле
Дике поле © Пресс-служба

 1. Место, где построили заправку для фильма, еще задолго до начала съемочного процесса получило название Голливуд. Так его испокон веков называют жители Старобельска за невероятный пейзаж, открывающийся с этого холма. И, конечно, такое место облюбовали влюбленные для романтических авто-свиданий, в лучших традициях голливудского кино. Декорация ретро-бензозаправки была построена под руководством художника-постановщика Влада Одуденко. Ее строительство длилось более трех месяцев.

Ми знімали в неймовірно красивих місцях, і я радий, що наш оператор Сергій Михальчук зміг передати на екрані яскраве і точне зображення Донбасу, саме такого Донбасу і Сходу України, яким його описував Сергій Жадан в книзі, і такого, яким люблю його я і яким його мало хто бачив
говорит режиссер фильма Ярослав Лодыгин.

Одна з моїх найулюбленіших сцен – сцена похорону тещі Кочі. Спочатку переді мною стояла задача придумати футуристичні похорони. У Сергія Жадана відразу було закладено щось незвичайне, трохи циганське, як мені здалося. У стилі Кустуриці: подарунки небіжчику, могила оббита деревом, портрет Шевченка і т.п. Ми пішли далі, і могилу перетворили на кімнату з килимом, шпалерами на стінах, торшером, картинами, настінним годинником з зозулею, тапочками... Все для комфорту на тому світі. Звичайно в цьому присутня іронія, навіть трохи чорного гумору. Але мені здається, це відповідає всьому задуму фільму, якійсь містичності того, що відбувається... В принципі, всі інтер'єри в стрічці, всі локації були створені або доопрацьовані з цим настроєм. Вони повинні бути незвичні глядачеві, в них має бути щось колюче і неправильне. Сподіваюся, ми цього домоглися!
рассказывает художник-постановщик Влад Одуденко.

Дике поле
Дике поле © Пресс-служба

 1. Уже сейчас началась работа над сценарием к следующему фильму Ярослава Лодыгина. Ленту будут снимать по мотивам нового романа Сергея Жадана "Інтернат". Ярослав и Сергей снова работают над сценарием вместе.


Кстати, журналисты tochka.net даже побывали на съемочной площадке фильма в Старобельске. Наши впечатления можешь почитать и посмотреть здесь.

ЧИТАЙ ТАКЖЕ:

Подписывайся на наш Facebook и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!


Комментарии

символов 999