Лекция Оксаны Забужко

"Шевченко в XXI веке: попытка перезагрузки"
Дата:
Предмет: Литературные

"Культурний Проект" презентує масштабний 11-лекційний курс "Історія літератури в авторах і текстах". На лекціях цього унікального курсу найвпливовіші сучасні українські письменники розкажуть про найталановитіших письменників-класиків та сучасників на прикладі їхніх текстів.

1-го лютого Оксана Забужко прочитає лекцію "Шевченко у ХХІ столітті: спроба перезавантаження".

Оксана Забужко:

"…Тема Шевченка належить в Україні до вічних тем. Шевченко був важливий не лише у 90-х роках ХХ століття. Питання, що робити із Тарасом Шевченком, залишається в українській культурі актуальне і надалі. Україна після 1991 року з цим питанням також не впоралася. Шевченко є таким центром, навколо якого без упину точаться дискусії й суперечки, важливі для сучасної української ідентичності…"

"…Годі оцінити те, що Шевченко зробив для літератури, для поезії, міру революційності його поезії – я говорю тут про контекст суто літературний, це була титанічна праця. Наприклад, те, що йому одному вдалося досягнути у поезії, російській поезії вдалося досягнути лише у 20-х роках ХХ століття, і – а я не ставила би цього на останньому місці – також, значною мірою, під впливом Шевченкової поезії. В епоху романтизму і постромантизму у цьому просторі у такий спосіб ніхто інший не писав, так почали писати лише у ХХ столітті, це була чиста асоціативна лірика, що читається з акцентом на інтонації й голосі. У російській поезії це вдалося лише Владіміру Маяковському, який, зрештою, за походженням був українцем і виріс на "Кобзарі"..."

"…У його біографії були всі елементи, з яких можна прекрасно сконструювати міф. Своєю біографією він влучав якраз у ті всі найважливіші нервові вузли епохи, в яку йому випало жити. Він "зшив" їх своїм життям, а також дав їм назви і впровадив до публічного дискурсу. Його біографія і творчість вписувалися у три основні віхи світогляду ХІХ століття: демократизм, антиколоніалізм, націоналізм. Усі ці три складові можна знайти у Шевченка, і у своїй цілісності вони значною мірою і надалі залишаються непрочитаними…"

"…На 2014 рік припадає 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. За двадцять років незалежності небагато зроблено, щоб очистити образ Шевченка від усіх колоніальних радянських схем, від сприйняття його як "сільського генія"…"

Із книжки "Український палімпсест. Оксана Забужко у розмові з Ізою Хруслінською", "КОМОРА", 2013

Вхід на лекції — за списком попередньої реєстрації.

Реєстрація на сайті "Культурного Проекту".

Сторінка "Культурного Проекту" на Facebook

Курс: "Історія літератури в авторах і текстах

Дата: 1 лютого

Місце: Дім освіти та культури «Майстер Клас» (вул. Лаврська, 16 а)

Час: 17:00

Лектор: Оксана Забужко

Організатор: Культурний Проект

Ціна: безкоштовно

Поделись в социальных сетях


Новости партнёров


Комментарии

символов 999

Новости партнёров

Ещё на tochka.net

Новости tochka.net

Новости партнёров

Loading...