Золота Дзиґа 2021: номінанти на національну кінопремію

Український кіноакадемія 21 квітня оголосила номінантів на п'яту Національну кінопремію «Золота Дзиґа» в 23 номінаціях

tochka.net
tochka.net
автор
21 квітня, 17:35
Новини афіші
© пресс-служба

З довгого списку премії в 79 кіноробіт, шляхом голосування членів Кіноакадемії були сформовані списки номінантів на п'яту національну премію Золота Дзиґа.

Нинішні лідери за кількістю номінацій — "Погані дороги" (15), "Атлантида" (11), "Толока" (9), "Земля блакитна, ніби апельсин" (4) і "Черкаси" (4).

Почесну нагороду за внесок у розвиток українського кінематографа отримає Роман Балаян.

Список номінантів на п'яту Національну кінопремію

Найкращий фільм:

  • "Атлантида".
  • "Земля блакитна, ніби апельсин".
  • "Погані дороги".
  • "Толока".
  • "Черкаси".

Найкраща режисерська робота (ім. Ю. Г. Іллєнка):

  • Васянович Валентин ("Атлантида").
  • Ворожбит Наталка ("Погані дороги").
  • Іллєнко Михайло ("Толока").

Найкраща чоловіча роль:

  • Юрій Кулініч ("Погані дороги").
  • Євген Ламах ("Черкаси").
  • Андрій Римарук ("Атлантида").

Найкраща жіноча роль:

  • Марина Клімова ("Погані дороги").
  • Марина Кошкіна ("Забуті").
  • Іванна Сахно ("Пік страху").
  • Оксана Черкашина ("Погані дороги").

Найкраща чоловіча роль другого плану:

  • Ігор Колтовський ("Погані дороги").
  • Олег Примогенов ("Толока").
  • Дмитро Сова ("Черкаси").
  • Сергій Соловйов ("Погані дороги").
  • Дмитро Хом'як ("Наші котики, або як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану").

Найкраща жіноча роль другого плану:

  • Ірма Вітовська ("Казка старого мельника").
  • Оксана Вороніна ("Погані дороги").
  • Юлія Матросова ("Погані дороги").

Найкраща операторська робота:

  • Валентин Васянович ("Атлантида").
  • Володимир Іванов ("Погані дороги").
  • В’ячеслав Цвєтков ("Земля блакитна, ніби апельсин").

Найкраща робота художника-постановника:

  • Роман Адамович, Микола Кіщук ("Толока").
  • Владлен Одуденко ("Атлантида").
  • Марина Пшеничникова ("Погані дороги").
  • Діана Тодоратьєва ("Безславні кріпаки").

Найкращий сценарій:

  • Валентин Васянович ("Атлантида").
  • Наталка Ворожбит ("Погані дороги").
  • Михайло Іллєнко ("Толока").

Найкраща музика:

  • Антон Байбаков ("Черкаси").
  • Роман Вишневський ("Толока").
  • Володимир Гронський ("Передчуття").
  • Мирослав Скорик ("Тарас. Повернення").

Найкраща пісня:

  • "Вільна", Тіна Кароль & Юлія Саніна ("Віддана"). Музика – Олександр Шкуркін, слова – Альона Савраненко.
  • "Жовтий скотч", Юркеш ("Наші котики, або як ми полюбили лопати в умовах антитерористичної операції з тимчасовими елементами військового стану"). Музика – Юрій Юрченко, слова – Максим Кривцов.
  • "Пола-ла-ла", гурт Dakh Daughters, Софія Байбакова ("Віктор_Робот"). Музика – Антон Байбаков, слова – Марися Никітюк.
  • "Танець рабів", Святослав Вакарчук ("Номери"). Музика – Мілош Єліч.

Найкращий документальний фільм:

  • "Зарваниця".
  • "Земля блакитна, ніби апельсин".
  • "Юкі".

Найкращий короткометражний ігровий фільм (ім. Ю. А. Мінзянова):

  • "Бульмастиф".
  • "ІНО".
  • "Схрон".

Найкращий короткометражний анімаційний фільм:

  • "Історія України за 5 хвилин".
  • "Прізвище в кишені".
  • "Риска".

Найкращий ігровий серіал:

  • "І будуть люди".
  • "Козаки. Абсолютно брехлива історія".
  • "Перші ластівки. Zалежні"
  • "Спіймати Кайдаша".

Найкращий дизайн костюмів:

  • Галина Отенко, Керо Марія ("Толока").
  • Наталя Стєпанєєва ("Безславні кріпаки").
  • Кароліна Шеремета ("Атлантида").
  • Андрій Яремій ("Погані дороги").

Найкращий грим:

  • Ганна Лукашенко ("Атлантида").
  • Ельвіра Мамедова ("Погані дороги").
  • Марія Петровська ("Безславні кріпаки").

Найкращий звук:

  • Ігор Барба, Борис Петер ("В. Сильвестров").
  • Артем Мостовий ("Толока").
  • Сергій Степанський ("Атлантида").

Найкращий монтаж:

  • Іван Банніков ("Земля блакитна, ніби апельсин").
  • Валентин Васянович ("Атлантида").
  • Олександр Чорний ("Погані дороги").

Найкращі візуальні ефекти:

  • Олексій Москаленко ("Атлантида").
  • Олексій Москаленко ("Наші котики, або як ми полюбили лопати в умовах антитерористичної операції з тимчасовими елементами військового стану").
  • Артем Сушильников ("Пік страху").
  • Станіслав Толмачов ("Толока").

Нещодавно ми розповідали про номінантів на Оскар 2021.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Підписуйся на наш Facebook і будь в курсі всіх найцікавіших та актуальних новин!


Коментарі

символів 999