ОДИН

Проект Галины Осадчей
Дата: с 19 Мая
по 7 Июня
Предмет: Художественные

19 травня у Галереї Замостян відкриється персональний проект Галини Осадчої – «ОДИН». Для художниці, яка є учасницею могилянської художньої студії «Антресоля», це – дебют. Крім того, це перший індивідуальний проект
за десятирічну історію «Антресолі».

«ОДИН» – це інтермедійний проект-дослідження самотності. Його назва обіграє тему усамітненнятаномер проекту для автора – «1». Інтермедійність полягає у поєднанні просторових мистецьких засобів – живопису й кінетичної інсталяції – з нематеріальним наративом.

Цей проект – містифікована, псевдонаукова систематизація знання. Виставка складається із чотирнадцяти живописних полотен. Тематично вони утворюють п’ять розділів: «Ситуація», що провокує самотність (7 робіт); «Прояв» на фізичній оболонці носія самотності (3 роботи); «Охоплення» невловимої суті самотності (1 робота); «Тяга» вийти з цього стану (1 робота); довгоочікуваний «Вихід» (1 робота); та узагальнений «Час», проведений на самоті (1 робота).

Крім того, у просторі галереї розміщено інсталяцію з поліетилену. Завдяки природним переміщенням повітря, вона ворушиться, створюючи ілюзію чиєїсь присутності. Ця ілюзія контрастує з тематикою робіт, підкреслюючи концепцію виставки – і має підштовхнути глядача спроектувати відчуття самотності на себе.

Галина Осадча: «Я розглядаю проект як дослідження саме тому, що сюжети моїх картин – не вигадані. Я спостерігала за тим, що відбувається довкола і намагалася впорядкувати це знання, вибудувати з нього деяку єдність. Кожна картина тут має пояснення. Приміром, «Самотність у брехні»: людина як автор брехні знає деякий факт, більш нікому у світі невідомий, відтак у певному вимірі свого життя вона абсолютно самотня – не здатна ні з ким розділити свою правду. Всі ці значення оформлені у короткі супровідні тексти. На певному етапі підготовки проекту я помітила, що роботи з їхніми тлумаченнями поволі утворили цілу систему знаків, яку можна повноцінно використовувати у спілкуванні».

Галина Осадча народилася 1993 року. Навчалась у Києво-Могилянській Академії за спеціальністю «Програмна інженерія», зараз навчається у Національній Академії Образотворчих мистецтв та архітектури (спеціальність – мистецтвознавство). Впродовж 4 років роботи у студії «Антресоля» (керівник – Ігор Цикура) брала участь у групових проектах студії («Клаптикова ковдра», «Білий.Колір», «Антресолька», «Непережиття» та ін). Працює переважно у жанрі абстрактного живопису. У проекті «ОДИН» вперше ґрунтовно звернулася до фігуративного зображення.

Проект триватиме з 19. 05 по 7. 06. 2014 року.

Адреса: вул. Іллінська, 9 (Культурно-мистецький центр НаУКМА).
Режим роботи: вт-сб, 11:00 – 19:00.
Відкриття 19 травня о 19:00

ОДИН

Поделись в социальных сетях


Новости партнёров


Комментарии

символов 999

Новости партнёров

Ещё на tochka.net

Новости tochka.net

Новости партнёров

Loading...